ART / Lithographs / Litograph in colors 12261039
nr 1226 1039
Marie-Louise Ekman
(f. 1944), Sverige
Marie-Louise Ekman (b. 1944), Sweden. "Liggande figurer och skuggor". Signed, dated -16, numbered 59/90. Sheet: 52, 5x43 cm. Skänkt till auktionen av konstnären genom stadsbrud Cissi Elwin,
LITOGRAPH IN COLORS, "Liggande figurer och skuggor". Signerad, daterad -16, numrerad 59/90. Bladets mått: 52,5x43 cm. Skänkt till auktionen av konstnären genom stadsbrud Cissi Elwin
Marie-Louise Ekman, Swedish artist, born 1944.
5000
SEK 4200
Thursday October 18 2018
at 18:00:00
1.400 kr
1.500 kr
(RESERVE NOT MET)
1.700 kr
1.800 kr
(RESERVE NOT MET)
2.400 kr
2.600 kr
(RESERVE NOT MET)
2.800 kr
2.800 kr
(RESERVE NOT MET)
hidden*
- Thema-auction
Oct 18
Stadsbrudskåren
Välgörenhetsauktion i samarbete med Stadsbrudskåren
Read more about Stadsbrudskåren
Marie-Louise Ekman
Read more about Marie-Louise Ekman